Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Morzycko Moryń zostało liderem ligi. Wszystko to dzięki fantastycznej postawie Odry Chojna, która na własnym boisku ograła faworyzowaną Regę. Najwięcej bramek padło w meczu Błękitnych II z Czarnymi Lubanowo, przykre jest to, że drużyna z naszego regionu po raz kolejny się skompromitowała.

Do Chojny przyjechał lider, Intermarche-Rega Trzebiatów. Goście byli pewni swego, kroczą od wygranej do wygranej po awans do IV ligi. Nie spodziewali się jednak tego, że Odra zagra tak kapitalne spotkanie. Podopieczni Grzegorza Michasiuka pechowo rozpoczęli spotkanie, szybko stracili bramkę i musieli odrabiać straty. Jeszcze przed przerwą do bramki rywali trafił Łukasz Głowacki i do szatni zespoły schodziły przy wyniku 1:1.
W drugiej odsłonie pojedynku Odra grała coraz lepiej, szybkie i bardzo dokładne akcje dały efekt: najpierw Eryk Madera, potem Jakub Pożyczka i zrobiło się 3:1 dla gospodarzy. Rega w końcówce spotkania strzeliła jeszcze jedną bramkę, ale to było zbyt mało, by urwać punkty w Chojnie. Odra zasłużenie wygrała 3:2.
Wobec porażki lidera, na czoło ligowej tabeli mogło się wysunąć Morzycko, musiało jednak wygrać swój mecz ze Stalą Szczecin. Piłkarze z Morynia od pierwszych minut przeważali, nadawali tempa grze ale nie przekładało się to na brakowe akcje. Dopiero w 44 minucie spotkania w idealnej sytuacji znalazł się lider zespołu, Maciej Ropiejko i nie zmarnował szansy. Morzycko objęło prowadzenie 1:0.
Po zmianie stron Maciej Ropiejko trafił po raz drugi, w 47 minucie było już pewne, że tylko katastrofa odbierze naszej drużynie zwycięstwo. Dziesięć minut po trafieniu Ropiejki kibice gospodarzy znów mieli powody do radości; tym razem do bramki przeciwników trafił Szymon Trubicki.
Dzięki tej wygranej, i jednoczesnej porażce Regi, Morzycko zostało liderem rozgrywek.
Błękit Pniewo swój mecz zagrał w Karsku z miejscowym Piastem. Dla gospodarzy był to niezwykle ważny mecz, Piast nadal walczy i marzy o utrzymaniu się w lidze. Ale to Błękit lepiej się prezentował w tym meczu i dało to efekt w postaci bramki. Kamil Kłos strzelił bramkę w 58 minucie spotkania. W 71 minucie gospodarze po ładnej akcji wyrównali i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Piast – Błękit 1:1.
Po raz kolejny zawiedli Czarni, zespół z Lubanowa nie tyle przegrał, co się wręcz skompromitował. Porażka 10:0 z Błękitnymi II Stargard mówi sama za siebie. To była 19 porażka Czarnych w sezonie, drużyna z Lubanowa zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i na pewno w przyszłym sezonie zagra w regionalnej okręgówce.