Morzycko wciąż wygrywa! Mimo niestrzelonego karnego, team z Morynia odniósł dziewiąte zwycięstwo w lidze i utrzymał fotel lidera. Przegrał natomiast Osadnik Myślibórz, po raz dziesiąty w tym sezonie. To najsłabsza drużyna rozgrywek.

Fani Osadnika Myślibórz są zawiedzeni postawą swojej drużyny. Na jedenaście rozegranych pojedynków aż dziesięć zakończyło się porażkami. W miniony weekend piłkarze z Myśliborza szukali punktów na boisku Hutnika Szczecin, ale niestety zaliczyli kolejną wpadkę przegrywając 2:0.

Osadnik zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 3 punktów. Ten sezon na pewno dla myśliborzan jest już stracony, niestety konsekwencje mogą być opłakane – nieuchronnie zbliża się spadek do okręgówki.

Mnóstwo powodów do radości mają z kolei fani Morzycka. Ich drużyna odniosła kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem pokonała na wyjeździe dobrze grającego w tym sezonie Jezioraka Szczecin. Do przerwy, mimo okazji z obu stron, nie padła żadna bramka. Worek trafień rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie pojedynku. Najpierw w 54 minucie strzelił Maciej Ropiejko (wykorzystał rzut karny), potem na listę strzelców wpisali się jeszcze Mateusz Nagaj i Artur Blasius. Przy prowadzeniu 3:0 goście strzelili honorowego gola, ale nie byli w stanie odwrócić losów pojedynku. W samej końcówce spotkania Morzycko mogło podwyższyć rezultat, ale Maciej Ropiejko nie wykorzystał jedenastki. Morzycko wygrało ostatecznie 3:1 i wciąż jest liderem rozgrywek.

Jeziorak Szczecin - Morzycko Moryń 1 - 3

Hutnik Szczecin - Osadnik Myślibórz 2 - 0

GKS Leśnik Manowo - MKP Szczecinek 2 - 0

Vineta Wolin - Iskra Białogard 5 - 0

Olimp Gościno - PC Kluczevia Stargard 0 - 1

Sparta Węgorzyno - Rasel Dygowo 3 - 0

Intermarche-Rega Trzebiatów - Bałtyk Koszalin 0 - 2

Gryf Kamień Pomorski - Gryf Polanów 1 - 0