Fatalne wieści płyną ze Szczecina, Morzycko Moryń niespodziewanie przegrało ze Stalą i może stracić fotel lidera w okręgówce. Wyjątkowo dobrze zagrała za to Odra Chojna, która ukradła punty drużynie z Trzebiatowa. Dzięki temu wicelider nie wyprzedził Morzycka w tabeli.

To, co się stało w ostatnich minutach meczu pomiędzy Morzyckiem Moryń a Stalą Szczecin, to prawdziwy dramat. Morzycko miało przewagę w całym meczu, prowadziło grę i stwarzało strzeleckie sytuacje. W 45 minucie meczu do bramki gospodarzy trafił Jacek Pohorecki i wydawało się, że team z Morynia zrealizuje swój plan przywożąc ze Szczecina komplet punktów.

Drużyna Morzycka nadal atakowała i nadal stwarzała sytuacje, piłkarze Stali kontratakowali – bezskutecznie... aż przyszła 88 minuta meczu, w której Radosław Stasiak strzelił bramkę samobójczą. Gospodarze poszli za ciosem, w ostatnich minutach meczu mocno zaatakowali i w doliczonym czasie gry wywalczyli rzut karny. Stal wykorzystała jedenastkę i niespodziewanie wygrała z Morzyckiem 2:1.

Fenomenalnie zagrała natomiast Odra Chojna, która zmierzyła się dziś na wyjeździe z Intermarche-Regą Trzebiatów, wiceliderem ligi. Piłkarze z Chojny skazywani byli na porażkę, tym bardziej, że wygrana teamu z Trzebiatowa dałaby mu awans na pierwsze miejsce w rozgrywkach (za sprawą przegranej Morzycka). Tymczasem zawodnicy Odry zagrali naprawdę świetne spotkanie. To piłkarze z Chojny jako pierwsi trafili do bramki rywali. Z czasem gospodarze przejęli inicjatywę na boisku i doprowadzili do remisu 1:1, ale potem przyszły kolejne dwa trafienia na rzecz Odry i team z Chojny prowadził już 3:1. W końcowej części spotkania Intermarche-Rega zagrała bardzo skutecznie, strzeliła dwa gole i wyrównała stan meczu. Pojedynek ostatecznie zakończył się niespodziewanym remisem 3:3.

Mimo zdobycia punktów, Odra nadal znajduje się w strefie spadkowej, ale ten remis sprawił, że drużyna z Trzebiatowa nie wyprzedziła w tabeli Morzycka.

Swój pojedynek wygrał też Błękit Pniewo, który podejmował Piasta Karsko. Zwycięstwo 2:0 umocniło pozycję Błękitu w środkowej części tabeli, obecnie podopieczni Arkadiusza Durmy zajmują 9 miejsce w rozgrywkach.

Jutro mecz Błękitnych II Stargard z Czarnymi Lubanowo. Jak team ze Stargardu wygra, to awansuje na pierwsze miejsce w lidze odbierając fotel lidera ekipie z Morynia.