Derby powiatu pomiędzy Odrą Chojna a Morzyckiem Moryń rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie meczu. Na przestrzeni 11 minut trzykrotnie trafili goście i było po meczu. Zaskakująco dobrze zagrał też Błękit Pniewo, który po dramatycznym meczu wygrał 3:2 z Zorzą. Punkt zdobyli piłkarze Czarnych Lubanowo.

Tym meczem żył cały region. Odra Chojna podejmowała na własnym boisku Morzycko Moryń. Obie drużyny prezentują się w obecnym sezonie w zgoła odmienny sposób, Morzycko jest liderem ligi, z kolei Odra notuje fatalne występy i czeka ją walka o utrzymanie się w rozgrywkach. Fani chojeńskiego teamu wierzyli jednak, że ich drużyna w derbowym pojedynku będzie w stanie nawiązać walkę z faworyzowanym rywalem. Tak jednak się nie stało.

W pierwszej odsłonie meczu Morzycko grało składniej, szybciej i przede wszystkim skuteczniej. Efektem były trzy strzelone bramki. Jako pierwszy w 27 minucie trafił do bramki rywali Maciej Ropiejko. Dwie minuty później padła druga bramka dla gości, po faulu na Ropiejce w polu karnym, sędzia odgwizdał jedenastkę, a tę na bramkę zamienił Jacek Chrzanowski.

W 38 minucie meczy trafienie zaliczył Krystian Zielas i było już 3:0 dla Morzycka.

W drugiej połowie meczu honorowe trafienie w 80 minucie zaliczył Jakub Pożyczka, ale to było wszystko, na co dziś było stać gospodarzy. Odra przegrała 1:3 z Morzyckiem i nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Morzycko jest liderem, ale ma tylko punkt przewagi nad Intermarche Rega-Trzebiatów (przy czym ta drużyna ma jeden mecz zaległy przed sobą).

Świetnie zagrał również Błękit Pniewo. Nasza drużyna rywalizowała na wyjeździe z nieobliczalną Zorzą Dobrzany. Po pierwszej, bezbarwnej połowie, fani futbolu w drugiej części meczu ujrzeli aż pięć bramek. Wynik otworzyli gospodarze strzelając w 58 minucie pierwszego gola. Ale potem nadszedł genialny kwadrans Błękitu. Na przestrzeni piętnastu minut nasza drużyna stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, z czego wykorzystała trzy. Wprawdzie Zorza zaliczyła jeszcze jedno trafienie, ale zwycięstwa Błękitowi nie wyrwała. Nasza drużyna wygrała 2:3 w Dobrzanach.

Dobry mecz zagrali również Czarni Lubanowo. W wyjazdowej potyczce z Piastem Karsko zremisowali 1:1. Nasza drużyna zajmuje nadal 14 miejsce w ligowej tabeli i podobnie jak Odra, musi walczyć o utrzymanie się w rozgrywkach.