Zosia i Giannis wzięli udział w internetowej, wiosennej edycji XVI International Culture Caravan 2020, Digi-Form -Art Spring Contest 2.  
Prezentacje festiwalowe co roku odbywały się na scenie amfiteatru w Międzyzdrojach. Ze względu na panującą obecnie sytuację w kraju i na świecie, w tym roku odbywał się na stronie internetowej Fundacji Benefis w dniach 15.05 – 01.06. Pierwszy etap polegał na  zakwalifikowaniu  nadesłanych nagrań, które w drugim etapie zostały ocenione przez międzynarodowego jury w trybie online. Następnie nagrodzono  laureatów
z najwyższą punktacją  jury w składzie: Valerii Burianenko, Inne Zholudeva, Marinę Nikoriuk, Tatianę Danilina, Brygidę Borecką, Annę Sobierajską, Leszka Rodziewicza,  Roberta Tomasza Ziębę.

         Festiwal organizowany od 15 lat  przez Fundację Benefis
w Międzyzdrojach promuje Pomorze Zachodnie, jego kulturę, historię
i atrakcje turystyczne na szczeblu międzynarodowym a jednocześnie daje możliwość poznania kultury innych krajów, z których pochodzą uczestnicy.
         W tej edycji organizatorzy otrzymali 449 zgłoszeń, udział wzięło  948 uczestników z 21 krajów: Rosji, Białorusi, Ukrainy, Uzbekistanu, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Estonii, Finlandii, Chin, Niemiec, Słowenii, Albanii, Kosowa, Bośnii Hercegowiny, Chorwacji, USA, Malezji, Mołdawii, Malty
i Polski. Z Polski uczestnicy zgłosili się z: Zabrza, Polanicy -Zdrój, Nowego Targu, Skomielni Białej, Miechówa, Sulisławic, Nowego Miasteczka,  Żor,Łukowa, Chudowa, Sośnicowic, Dąbrowy Górniczej, Strzemieszyc Małych, Konina, Rzeszowa, Dziwnowa, Międzyzdrojów, Żywca, Starego Kostrzynka, Bielina i Morynia.   

Uczestnicy nominowani byli w różnych gatunkach: wokal, muzyka   instrumentalna, choreografia, teatr, cyrk i sztuki plastyczne.

                   Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, iż reprezentanci MOK w Moryniu zostali wysoko ocenieni:

 

Zofia Płowik – laureat I miejsca w kategorii wokal estradowy solo JUNIOR I

 

Giannis Podgórny - laureat II miejsca w kategorii wokal estradowy solo                    

                                  JUNIOR II

         Ponadto Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, jako instytucja, otrzymał  dodatkową nagrodę - bilety wstępu do Planetarium w Międzyzdrojach,   które przekaże laureatom. Gratulujemy młodym wokalistom przygotowanej prezentacji festiwalowej i ogromnego sukcesu.