W sobotę w Szczecinku odbył się XXXV Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów oraz XV PP Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. W zawodach zmagało się 460 najlepszych zawodników z 77 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Puchar Polski ma najwyższą rangę ponieważ co roku skupia największą ilość ćwiczących i jest rozgrywany jako impreza mistrzowska Polskiego Związku Karate. W poszczególnych kategoriach startuje nawet po kilkudziesięciu zawodników.

Nasz region w tych zawodach reprezentowali karatecy z Morynia i Chojny. UKS KK Moryń reprezentowali: Wiktoria Wiergowska (juniorki młodsze) oraz Vanessa Florczak i Kacper Matoszko (młodzicy). UKS KK SHODAN z Chojny reprezentowali: Tomasz Gibowski (seniorzy), Daniel Gibowski i Karolina Iwaniak (juniorzy młodsi).

Największy sukces odniosła Wiktoria Wiergowska z Morynia, która zajęła pierwsze miejsce i wywalczyła Puchar Polski w swojej kategorii czterokrotnie pokonując bardzo dobre zawodniczki. W tej kategorii było 20 zawodniczek.

Bardzo dobrze zaprezentował się Daniel Gibowski z chojeńskiego klubu, który zajął drugie miejsce w kata. W jego kategorii w kata startowało 49 zawodników.

Tomasz Gibowski i Vanessa Florczak zajęli trzecie miejsca w swoich mocno obsadzonych kategoriach. Karolina Iwaniak i Kacper Matoszko po wygranych pierwszych walkach przegrali kolejne nie wchodząc do strefy medalowej i ostatecznie uplasowali się w grupie miejsc V – VIII.

Zarządy klubów składają zawodnikom serdeczne podziękowania za wspaniałe wyniki, a rodzicom obecnym na zawodach za gorący doping podczas walk naszych reprezentantów na matach.

      Wyjazd na zawody reprezentantów klubów sfinansowany został ze środków z Gminy Moryń (UKS KK Moryń) oraz Gminy Chojna (UKS KK SHODAN w Chojnie) za co zarządy klubów składają serdeczne podziękowania.