W dniu 23 marca 2019 r. na terenie strzelnicy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej.
Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu i Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu Gminy Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2019 roku" oraz Nadleśnictwa Myślibórz, które wraz z Zarządem LOK przygotowało upominki dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych poszczególnych konkurencji.
Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiło 13 zespołów z Myśliborza, Dębna, Rowu, Barlinka i Pyrzyc oraz seniorzy - łącznie 63 zawodniczek i zawodników. Ciekawostką zawodów był znaczny udział młodzieży szkół podstawowych (4 zespoły), w tym debiutujący zawodnicy z SP nr 1 z Dębna prowadzeni przez p. Adama Kaczmarczyka. Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze, a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału.
Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p. Marian Głowacki s. kl. III , p. Piotr Juszczak i Zenon Kraszewski. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Dariusz Kufel z Pyrzyc - sędzia strzelectwa sportowego i jednocześnie trener strzelectwa pracujący z pyrzycką młodzieżą. Kierownikiem zawodów był pan p. Andrzej Olejarz, a Biuro Obliczeń wyników wraz z liczną grupą pomocników prowadził p. Roman Czernielewski.
Ostatecznie zwycięstwo drużynowe w kategorii karabin pneumatyczny KPN 20 wywalczyły reprezentacje: - w grupie szkół podstawowych:
reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu w składzie Bartosz Lewkowicz, Michał Sykuła i Patryk Dąbrowski
- w grupie szkół gimnazjalnych: dziewczęca reprezentacja Gimnazjum z Kozielic w składzie: Jaśmina Gruszkoś oraz Oliwia i Nikola Trojanowskie.
- w grupie szkół średnich triumfowała reprezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP Barlinek w składzie: Nikola Kanturska, Miłosz Kurlit i Khazbulat Dzhautkhanov przed I zespołem ZSiPO i ZS im. Noblistów Polskich w Myśliborzu.
Mistrzostwa Młodzieży Klasyfikacja indywidualna:
- I miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież do lat 13 wystrzelali: Dominika Adach z SP w Mielęcinie przed Patrykiem Dąbrowskim z SP 3 i Michałem Sekułą z SP nr 2 – obaj z Myśliborza,
- I miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież 14 – 17 lat wystrzelali: Miłosz Kurlit z OSiW OHP Barlinek przed Wiktorią Litwiniuk z LOK Pyrzyce oraz Michałem Downarowiczem z ZSiPO Myślibórz,
- I miejsce w karabinie pneumatycznym w kat. młodzieży od 18 lat wystrzelali: Borys Powierza przed Weroniką Matkowską (ZSiPO Myślibórz) oraz Agnieszką Wierucką (ZS im.N.Polskich).
Dla grupy zaawansowanych zawodników przeprowadzono również kwalifikacje indywidualne w konkurencji karabin KPN 20 wg przepisów PZSS i ISSF. W tej konkurencji zwyciężyła Magda Zalewska (ZSiPO Myślibórz) przed Oliwią Mikołajewicz (ZS im.N.Polskich) oraz po raz pierwszy startującą w tej konkurencji Andżeliką Aleksandrowicz (ZSiPO). Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów przeprowadzono rozgrywkę strzelecką w karabinie w kategorii seniorzy. W tej grupie triumfował p. Andrzej Olejarz (ZP LOK Myślibórz) przed Piotrem Juszczakiem (ZS im.N.Polskich) i Romanem Czernielewskim z ZSiPO Myślibórz.