Jednej z fotopułapek w Drawieńskim Parku Narodowym udało się uchwycić gromadkę bawiących się ze sobą wilków. Na zdjęciach zwierzęta pokazują oblicze inne, niż powszechnie jest znane. Zamiast być groźnymi drapieżnikami, okazują się troskliwą i kochającą rodziną.
 

- Można wstrzymać oddech z zachwytu. Oto widzimy bawiące się wilki, ale za chwilę zauważamy, że w stadzie nie brakuje też czułości, połączonej przy okazji z zabiegami higienicznymi. Takie mycie uszu na pewno jest przyjemne. - informują przez swoją stroną pracownicy Drawieńskiego Parku Narodowego.

Wilki, podobnie do ludzi, są zwierzętami społecznymi i żyją w watahach. Obowiązuje w nich ścisła hierarchia, co zapewnia im poczucie bezpieczeństwa oraz porządku. Podobnie jak ludzie, stado wilków dba o siebie i opiekuje się sobą nawzajem jak rodzina.

Nie jest to pierwsze nagranie wilków uchwycone w Drawieńskim Parku Narodowym. Pół roku temu, w tym samym rezerwacie przyrody, fotopułapka uchwyciła dwa polujące wilki. Zwierzęta jednak zamiast upolować sarnę, upolowały... aparat fotograficzny.