Podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach, które odbyły się 23 października w Szczecinie reprezentacja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Chojny, tak jak przez wiele ostatnich lat, zajęła czołowe miejsca zarówno w klasyfikacji gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych. 


Na turniej ten zjechało 20 zawodników z sześciu szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych naszego województwa. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw był Dawid Hołotczyk z Chojny (uczeń kl. 6SP), który nie przegrał żadnej rundy, pokonał wszystkich zawodników w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, a w finale najlepszych uczniów ze szkół zawodowych naszego województwa. Dawid kilka miesięcy temu zajął IV miejsce na mistrzostwach Europy i VI na mistrzostwach świata w warcabach klasycznych.

Wicemistrzostwo województwa wywalczyła Anna Grzelak (kl. 3 ZSZ) z Suliszewa, III miejsce zajął Konrad Stańczak (kl. 7 SP) z Chojny. Na czwartym miejscu uplasowali się dwaj zawodnicy Jacek Gołuch (kl. 7SP) i Mateusz Pasemko (kl. 7SP)

W klasyfikacji szkół, sumując punkty z rund i finału z dużą przewagą zwyciężyli zawodnicy z OSW z Chojny (69pkt.) przed drużyną z OSW w Suliszewie (61pkt.) i OSW w Pyrzycach (32pkt.).

Kolejny sukces na mistrzostwach województwa zapewnił zawodnikom z Chojny awans do  XI Ogólnopolskiego Turnieju w Warcabach 64 Polowych – tym razem z zasadnym dopiskiem – „Gramy dla Niepodległej”, które odbędą się w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie) 24 listopada br. Trenerem zwycięskiej drużyny jest Andrzej Krucewicz.