Udział w II Mistrzostwach Polski w Warcabach 100 - polowych, które odbyły się 17 listopada br. w Warszawie w Ośrodku Sportu i Rekreacji przyniósł uczniom Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chojnie kolejny wielki sukces. Zawodnicy z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie specjalizują się zarówno w warcabach klasycznych - 64 – polowych, jak również w międzynarodowych – 100 polowych i odnoszą w tej dyscyplinie sportu niebywałe sukcesy na wszystkich szczeblach mistrzostw.

 Na drugie Mistrzostwa Polski w Warcabach 100 - polowych do stolicy przyjechało 16 zawodników głównie z Polski środkowej, południowej i wschodniej.
Mistrzostwa rozgrywane były systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z podziałem na dwie kategorie: kobiet i mężczyzn bez limitów wiekowych.

Mistrzynią Polski w klasyfikacji kobiet została Anna Grzelak (lat 22) z chojeńskiego Ośrodka, natomiast

Mistrzem Polski w klasyfikacji mężczyzn został Jacek Gołuch (lat 16) – również z OSW w Chojnie. Anna Grzelak oraz Jacek Gołuch są aktualnymi Mistrzami Europy oraz Mistrzami Świata w Warcabach 100 – polowych. 14 listopada  br. na uroczystej gali w Gryfinie odebrali oni „Nagrodę Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu” - nominację w kategorii sport.

Zarówno Jacek Gołuch jak i Anna Grzelak są w kadrze warcabowej Polski i w maju 2020 roku będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Warcabach 64- polowych, które zostaną rozegrane w miejscowości Firlej koło Lublina.