Warcabiści z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chojnie wywalczyli kolejny sukces w XI Ogólnopolskim Turnieju w Warcabach 64 - polowych o randze mistrzostw Polski.
Zawody odbyły się 23 listopada w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie). Nasze województwo reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny uczniów chojeńskiego OSW (Orzeł Chojna oraz Orlik Chojna), a także uczennica OSW w Suliszewie. Na mistrzostwa do Miłakowa przyjechało w tym roku 29 zawodników z Polski.

Najlepszym zawodnikiem naszego województwa w tym turnieju był Dawid Hołotczyk (klasa 6 SP) przed Anną Grzelak z Suliszewa (kl. 3 ZSZ) oraz Jackiem Gołuchem (kl. 7 SP).

W klasyfikacji ogólnej województw (kategoria open - bez limitów wiekowych) reprezentanci naszego województwa – „Orły Chojna” uplasowali się na 2. miejscu uzyskując 34 punkty za drużyną z Makowa Mazowieckiego (36p.). W klasyfikacji do lat 16 – Orlik Chojna, drużyna młodsza naszego województwa zajęła 1. miejsce (25 p.) przed drużyną z Tczewa (20 p.) i jako jedyna zakwalifikowała się do udziału w XXXVIII Międzynarodowym Turnieju Warcabowym „Złota Warcaba ”, który odbędzie się na początku 2019 roku na Litwie. Drużyna starsza – Orły Chojna, ze względu na uzyskane mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego oraz sukces w Miłakowie w warcabach klasycznych (64 –polowych) uzyskała kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski w Warcabach 100 – polowych, które odbędą się 9 grudnia br. w Warszawie.

Na zdjęciu mistrzowie i wicemistrzowie Polski ze zdobytymi trofeami. Od lewej Orły Chojna: Jacek Gołuch, Dawid Hołotczyk, Andrzej Krucewicz (trener), Anna Grzelak - OSW Suliszewo. W dolnym rzędzie Orliki Chojna: Konrad Stańczak, Jakub Zieliński (najmłodszy zawodnik turnieju) i Mateusz Pasemko.