9 marca 2019r  w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Resku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin.
Są to trzecie co do ważności zawody w Polsce organizowane pod patronatem Polskiego Związku Karate. Organizatorem Turnieju był Klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko przy wsparciu Gminy Resko. W uroczystościach uczestniczyli władze miasta Reska, powiatu oraz zaproszeni goście jak Wiceminister Sportu i Tyrystyki, Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Pani Halina Szymańska, Szef Sejmowej Komisji Obrony Narodowej RP Poseł Michał Jach, Sekretarz Generalny Światowej i Europejskiej Organizacji Karate, Wiceprezes Polskiego Związku Karate Shihan Andrzej Drewniak 9 Dan oraz Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate Sensei Andrzej Kłujszo i trener kadry narodowej Shihan Robert Wajgelt.

W zawodach brało udział 238 zawodników z 31 ośrodków. Zawodnicy zmagali się w konkurencji kata, kumite oraz konkurencji WKF.

            Nasz Powiat Gryfiński oraz Gminę reprezentowali zawodnicy z Karate Kyokushin SHODAN w Chojnie pod opieką trenera Tomsza Gibowskiego oraz Karate Kyokushin Moryń pod opieką trenera Piotra Kosa, którzy osiągnęli następujące wyniki:

 

            Chojna: Daniel Gibowski II miejsce w kata i Karolina Iwaniak III miejsde w kumite.

 

            Moryń: Wiktoria Wiergowska I miejse w kumite, Marcin Florczak II miejsce w kumite, Kacper Matoszko II miejsce w kumite i Vanessa Florczak III miejsce w kumite. Biorący udział Piotr Przybył ukasował się poza podjum z 6 miejscem.

 

            Dla większości zawodników z nowym rokiem zmieniła się mocniejsza i bardzo obsadzona kategoria JUNIOR ( 16-17 lat ) w której uczestniczyli także zawodnicy, którzy nie skończyli 18 lat. Z nowym rokiem nowe doświdczenie.

 

 

            Wyjazd na zawody został sfinansowany z środków własnych oraz Gminy Chojna i Moryń. Zawodnikom gratulujemy sportowego ducha walki oraz wspaniałych wyników.