W piątek (31.01) przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 4 w Pyrzycach poznawały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz uczyły się numerów alarmowych 999 oraz 112.
Do przedszkola zawitał niezwykły gość. Miś Tomek oraz członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego. Celem spotkania była nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz poznania numerów alarmowych 999 oraz 112.

Zajęcia przeprowadzone zostały w gronie 3 i 4- latków. Pomimo tak młodego wieku dzieci znakomicie poradziły sobie z ćwiczeniami na misiu. Dodatkowo przedszkolaki uczyły się jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycję bezpieczną.

Nauka pierwszej pomocy powinna odbywać się od najmłodszych lat i regularnie powinna być ćwiczona. Takie zajęcia pomagają kreować w młodym człowieku odpowiedzialność oraz nawyk pomagania. Dzięki takim spotkaniom można później usłyszeć w telewizji o dzieciach ratujących swoich rodziców, sąsiadów czy przypadkowe osoby na ulicy. Dziękujemy za dzisiejsze zajęcia i aktywny udział w ratowaniu misia.