Wielkim sukcesem na skalę światową pochwalić się mogą Krzysztof i Anna Piwowar właściciele pasieki „Dziki Miód”, która zdobyła srebrny medal na światowym konkursie miodów pitnych 2018 w Stanach Zjednoczonych.


Bez wątpienia można stwierdzić, że miód pitny to napój, który przez setki lat stanowił jeden z najpopularniejszych trunków w Polsce. Gdy na świecie raczono się winem bądź piwem, w kraju nad Wisłą spożywano miód pitny, który z biegiem upływu czasu był coraz bardziej ceniony także za granicą. O tym, że polskie miody pitne są doceniane przez konsumentów na całym świecie wiadomym było nie od dziś. Możliwość przekonania się o tym fakcie mieli właściciele pasieki „Dziki Miód” z Drgomyśla, których miód pitny zdobył srebrny medal w kategorii Cyserd na Międzynarodowym Konkursie Miodów Pitny Mazer Cup 2018 w Stanach Zjednoczonych.

"Nawet nie marzyłem o tym, że ktoś ze ŚWIATA będzie wiedział i znał Dziki miód Chwarszczany. Dziś stało się to faktem!" - pisze na swojej stronie facebookowej Krzysztof Piwowar właściciel pasieki „Dziki Miód”.

The Mazer Cup International to najbardziej prestiżowy, a zarazem największy na świecie konkurs poświęcony miodom pitnym. Konkurs trwa dwa dni. Podczas pierwszego dnia zawodów rywalizują profesjonalni producenci miodów pitnych, którzy posiadają miodostynie i sprzedają swoje wyroby odbiorcom. Drugiego dnia oceniane są miody pitne własnej produkcji.