Z inicjatywy Katarzyny Otoki i Emilii Ośmiałowskiej odbyła się impreza mająca na celu wsparcie podopiecznych trzcińskiego Domu Dziecka. 


W niedzielne popołudnie grupa miłośników aktywnych form wypoczynku pojawiła się w Trzcińsku, aby uczestniczyć w I edycji Biegu Mikołajkowego dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju. Impreza zorganizowana przy współpracy z grupą Trzcińskie Wieczorne Bieganie, oraz Stowarzyszeniem na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku przyniosła wiele radości zarówno adresatom, jak i Organizatorom.

W biegu na 3 km wzdłuż jeziora uczestniczyła znaczna grupa osób. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, zwycięzcy nagrody i puchary, a dzieciaki dodatkowo paczki z łakociami. Po chwili odpoczynku na uczestników zabawy czekało kolejne wyzwanie, wymagający, ale przeprowadzony w wesołej atmosferze „trening na schodach” z udziałem kulturystów Krzysztofa Bukowskiego i Adama Jabłońskiego.

Po emocjach sportowych wszyscy zgromadzeni raczyli się pysznymi kiełbaskami z ogniska. W dalszej części spotkania uczestnicy mikołajkowego wydarzenia zebrali się w stołówce by tam porozmawiać, pośmiać się, dzieci mogły zaznajomić się z ogromną ilością podarków jakie otrzymały. Nie zabrakło także pytań do gości na tematy związane z prawidłowym odżywianiem czy odpowiednim przygotowaniem się do biegania. Na wszystkie cierpliwie odpowiadali pani Kasia, pani Emilka, pan Piotr Surdacki i pozostali goście.

Na zakończenie imprezy także same dzieci podziękowały przybyłym gościom wręczając im okolicznościowe ozdoby świąteczne.


Organizatorzy bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej imprezy!!! Dodają, że jednym z efektów współpracy biegaczy są cykliczne spotkania biegaczy ze Szczecina i Trzcińska, którzy dla dzieci z trzcińskiej placówki organizują treningi biegowe.

Więcej szczegółów już wkrótce znajdzie się na stronie www.dla-dzieci.eu