15 grudnia 2018 roku w chojeńskim dojo odbył się I Mikołajkowy Turniej karate kyokushin, w którym wzięli udział dzieci i młodzież z klubów karate kyokushin Chojny i Morynia.

 Prezes  oraz trener klubu UKS Karate Kyoksuhin „Shodan” w Chojnie  Sensi Tomasz Gibowski uroczyście otwierając turniej podziękował głównemu sponsorowi  - Prezesowi P.U.P. POMOT Chojna- Panu Leszkowi Siatce za rok współpracy i możliwość  korzystania z Sali biurowca, która stanowi salę treningową młodych i dorosłych adeptów sztuki walki.

            Nadmienić należy dla niewtajemniczonych, iż Dojo jest określeniem w języku japońskim miejsca treningów sztuki walki, gdzie obowiązują odpowiednie zasady.

Sędziom głównym turnieju był Sensei Piotr Kos. Karatecy z Morynia i Chojny dali z siebie wszystko, a co najważniejsze spędzili wspólnie czas budując koleżeńskie relacje i świąteczną i rodzinną atmosferę. Na turnieju nie zabrakło Świętego Mikołaja.

W kyokushin Karate nikt nie pyta się o religię, narodowość czy kraj. Wszyscy tworzymy jedną wielką rodzinę, wszyscy jesteśmy ludźmi karate!

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje Prezesowi P.U.P. Pomot Chojna Panu Leszkowi Siatce, Piotrowi Kos oraz rodzicom za nieocenione wsparcie w pomoc w rozwój sztuki karate na ternie gminy Chojna.