Tłumy dzieci z Chojny i okolicznych miejscowości w piątkowy wieczór 1 grudnia br. przybyły do chojeńskiego Centrum Kultury na spotkanie z Świętym Mikołajem. Nie zabrakło konkursów, zabawy przy muzyce i oczywiście prezentów, które rozdawali Ruphert, Rico oraz pomocnicy Świętego Mikołaja.


W piątkowy wieczór sala widowiskowa Centrum Kultury w Chojnie wypełniła się po brzegi. Już od progu przybyłych na wydarzenie gości witali pomocnicy Świętego Mikołaja słodkim poczęstunkiem.

Mikołajkowy wieczór uświetnili klauni Ruphert i Rico, którzy przygotowali dla dzieci spektakl pt. "Świąteczne przygody Mikołaja". Wspólne śpiewanie piosenek, konkursy z nagrodami, deszcz baniek mydlanych oraz fruwające confetti sprawiło, że na twarzach wszystkich uczestników mikołajkowej zabawy pojawiły się szerokie uśmiechy.

Najważniejszym jednak momentem, na które czekało tego wieczoru każde dziecko było spotkanie z Świętym Mikołajem, który przybył z Laponii wraz ze swoimi pomocnikami. W trakcie spotkania z siwobrodym staruszkiem każde dziecko mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.