W świetlicy wiejskiej w Starych Brynkach (filii Gryfińskiego Domu Kultury) dwa razy gościł Mikołaj. 6 bm. przyniósł prezenty dzieciom, a dwa dni później zabawiał i dzieci, i dorosłych.

Niecodzienne wydarzenie, to i niezwykły gość. W swoje imieniny (6 bm.) Mikołaj odwiedził młodych podopiecznych z wiejskiej świetlicy w Starych Brynkach. Mikołajki, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wyczekiwany gość przyniósł prezenty dla dzieci, które w zamian popisywały się swoimi talentami. Dwa dni później (8 bm.) w tej samej świetlicy Mikołaj zabawiał i dzieci, i dorosłych. W przedświątecznym przedstawieniu o tradycji obdarowywania prezentami przez Mikołaja, gościnnie wystąpiła grupa teatralna z Krakowa. Aktorzy zachęcili publiczność do czynnego udziału w spektaklu.
Pielęgnowanie mikołajkowej tradycji to piękny i pożyteczny zwyczaj. I młodsi, i starsi mają okazję do wyrażania pozytywnych uczuć, radości z otrzymywania prezentów, wspólnej zabawy, a co za tym idzie niewymuszonej integracji.

Maria Piznal