Potrwają jeden dzień, i tak samo jak w ubiegłym roku przybyli na Święto Mieszkowic goście, bawić się będą w rytm muzyki disco polo. Na scenie zagrają między innymi: Michał Gielniak, Endrju oraz Mario Bischin.


Pierwsza sobota lipca to dzień, w którym na przybyłych do Mieszkowic gości czekać będzie wiele atrakcji zarówno muzycznych, sportowych jak i kulinarnych. Wszystko w związku z obchodami święta miasta, które w tym roku zaplanowano na 1 lipca.

Główną atrakcją dnia będzie zaplanowany na godz. 20.00 blok gwiazd i muzyki disco polo. Na scenie zaśpiewają Michał Gielniak oraz Endrju. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast wykonawca hitu "Macarena" Mario Bischin.

Jak informują Organizatorzy, nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, których do zabawy zachęcać będą szczudlarze. Dzień rozpocznie się od Gminnego Turnieju Piłkarskiego, w którym to drużyny powalczą o puchar burmistrza Mieszkowic. W programie zaplanowano również Festiwal Kulinarny, podczas którego na smaki powalczą Koła Gospodyń Wiejskich.

- Główne wydarzenia kulturalne zostały zaplanowane na sobotę, jednak należy podkreślić, że świętowanie rozpocznie się już w piątek, gdzie rozegrany zostanie Turniej Drużyn Podwórkowych - zaznacza burmistrz gminy Mieszkowice Andrzej Salwa. 

PROGRAM:

09.00 - Gminny Turniej Piłkarski 2017 o Puchar Burmistrza Mieszkowic (Orlik)
14.00 - Kolorowy zawrót głowy
- warsztaty dla dzieci, malowanie twarzy, szczudlarze
- przedstawienie pt.: "Przygody Pirata Drabinki" Teatr KUBIKA
16.00 - Scena dla dzieci i młodzieży
17.10 - Koncert kapeli NIEDŹWIADKI
17.00 - Festiwal Kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich
18.00 - Koncert Zespołu DOBRAWA
18.30 - Koncert zespołu NIESPODZIANKA
19.00 - Wystąpienie Burmistrza Mieszkowic i wręczenie wyróżnień
- Zasłużony dla Gminy Mieszkowice i wpis do Księgi Sukcesów
20.00 - Blok Gwiazd i Muzyki Disco Polo
- koncert Michał Gielniak
- koncert ENDRJU
- koncert Mario Bischin
24.00 - Show Laserowe

Dyskoteka DJ Salis