Mieszkaniec gminy Cedynia pisze do naszej redakcji pragnąc przestrzec wszystkich przed naciągaczami, którzy chodzą po wsiach i oszukują mieszkańców regionu podając się z przedstawicieli firmy Fortum. 


"Po wsiach i miastach chodzą przedstawiciele firmy Fortum przedstawiają oni oferty jakoby firma Enea lub inna tym podobna zmieniła dostarczyciela na ich firmę (...) Jest to zwykle naciąganie ludzi. Proszę o poinformowanie czytelników i ostrzeżenie ich."

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mieszkańca gminy Cedynia, osoby te wczoraj pojawiły się w Starej Rudnicy i Starym Kostrzynku.

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym firmy Enea S.A., aby potwierdzić bądź zaprzeczyć czy firma Fortum współpracuje z firmą Enea S.A. Poniżej publikujemy odpowiedź.

"Enea nie wysyła akwizytorów do domów Klientów indywidualnych w celu przedstawienia oferty lub zawarcia umowy. Jeżeli ktoś z Enei odwiedza Klientów w domu, to jest to wyłącznie inkasent albo pracownik techniczny.

Wszystkie zmiany związane z taryfami i produktami komunikujemy za pośrednictwem mediów, naszej strony internetowej, infolinii 611 111 111 i korespondencyjnie. Zatem osoby, które próbują przekazać informację o ewentualnych zmianach w warunkach umowy lub rozliczeniach, bądź proszą odbiorców o przedstawienie dotychczasowych faktur, nie są naszymi przedstawicielami.

Przypominam również, że każda osoba, która podaje się za uprawnionego do zaprezentowania oferty przedstawiciela danej firmy, powinna posiadać jej identyfikator. Jeżeli podpisaliśmy umowę poza siedzibą sprzedawcy i chcielibyśmy z niej zrezygnować, możemy to zrobić. Na złożenie wypowiedzenia mamy 14 dni."

Łukasz Czapliński
Biuro Prasowe Enei