Zarzut z Ustawy o Prawie autorskim usłyszał 26- latek z Dębna, który za pomocą strony internetowej rozpowszechniał transmisje telewizyjne wydarzeń sportowych. Jego przestępcza działalność spowodowała straty w wysokości ponad miliona złotych.Straty u operatorów na kwotę ponad 1 miliona złotych


Policjanci z Dębna wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Szczecinie prowadzili postępowanie w sprawie nielegalnej emisji audycji telewizyjnych za pośrednictwem strony internetowej. Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania jednego z mieszkańców gminy Dębno.

Funkcjonariusze udowodnili, że 26- latek był administratorem strony internetowej za pośrednictwem której rozpowszechniał emisje telewizyjne wydarzeń sportowych. Dodatkowo mężczyzna stworzył dodatkowe pirackie serwisy, które miały nadawać audycje w przyszłości. Po zablokowaniu nielegalnej strony przez administratora 26- latek przeniósł ją na serwery innego kraju.

Mężczyzna wyjaśnił , że wszelkie prace administracyjne wykonywał z pomocą swojego domowego sprzętu. Dochód jaki uzyskiwał z tytułu emisji sygnału telewizyjnego  pochodził z usług sms premium, które umożliwiały korzystanie z witryny. Była to  kwota rzędu 1.000 zł miesięcznie. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił na przedstawieniu  26- latkowi zarzutu z Ustawy o Prawie Autorskim.

Za to przestępstwo może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

„ Przestępcza działalność” - 26- latka spowodowała  straty u operatorów na kwotę ponad 1 miliona złotych.