Zakończyło się głosowanie mieszkańców gminy Barlinek na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2019 r. Zwycięskim projektem, który zdobył połowę ze wszystkich oddanych przez mieszkańców głosów okazał się "Zakup aparatu ultrasonograficznego (USG) - modernizacja pracowni USG w Szpitalu Barlinek Sp. z o.o."


Od 28 maja do 22 czerwca br. mieszkańcy gminy Barlinek mogli wziąć udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Z 4157 oddanych głosów, zwyciężył projekt zakupu aparatu ultrasonograficznego (USG), na który zagłosowało 2878 mieszkańców.

Jak przekonywali autorzy projektu, zakup nowego sprzętu ultrasonograficznego (USG) jest niezbędny w profilaktyce wielu chorób, w tym nowotworowych. Nowoczesny aparat USG ma szereg zastosowań w wielu specjalizacjach medycznych – jest niezastąpiony m. in.: w badaniach ginekologiczno-położniczych, kardiologicznych, ortopedycznych, chirurgicznych, endokrynologicznych, itp. Jest bezpieczne, nieinwazyjne i nieszkodliwe dla pacjenta oraz pozwala na uzyskanie obrazu w czasie rzeczywistym. 

Łączne szacowane koszty realizacji zwycięskiego projektu opiewają na kwotę  280 900 zł brutto. W ramach tej sumy zakupiony zostanie:
  • aparat USG - 150 tys. zł
  • głowica Convex - 27,5 tys. zł
  • głowica endovaginalna - 33 tys. zł
  • głowica liniowa - 33 tys. zł
  • głowica kardiologiczna - 37,4 tys. zł