Doskonałym miejscem na spotkanie z różnymi obliczami Bożego Narodzenia był Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy w Boleszkowicach, który odbył się 4 grudnia 2016 roku. Rękodzieło, świąteczne specjały, wspólne kolędowanie, niesamowita aura , ozdoby bożonarodzeniowe oraz bombki malowane na spotkaniu  w GCKiBP, przyciągnęły rzesze ceniących piękno i dobry smak gości.

Jarmark oprócz dobrej zabawy, prezentowania lokalnej kultury miał na celu promowanie lokalnych artystów i amatorów rękodzielnictwa. Wydarzenie było świąteczną atrakcją dla mieszkańców Gminy Boleszkowice oraz dobrą okazją, by w rodzinnym gronie uczestniczyć w tradycyjnym jarmarku. Podczas imprezy była możliwość zakupu wyjątkowych produktów umilających świąteczne dni. Nie zabrakło również konkursów w świątecznej aurze, jak np.: Konkurs na najdłuższy łańcuch na choinkę. Zabawie towarzyszyło mnóstwo emocji przy rozciąganiu łańcuchów na całej ulicy Artylerzystów. Łańcuchy wykonały dzieci z poszczególnych świetlic w gminie. I miejsce zajęły dzieci ze świetlicy wiejskiej w Kaleńsku ich łańcuch miał 670 metrów długości! Pozostałe miejscowości nie odbiegały i każda świetlica otrzymała bogaty podarunek.

Nie zabrakło oczywiście Św. Mikołaja i jego pomocnika, Śnieżynki. Mikołaj każde dziecko obdarował upominkiem. W trakcie zabaw rozlosowano także nagrody, dla wszystkich uczestników tych najmłodszych i tych najstarszych.

Wszystko było umilone występami zespołów dziecięcych gminy oraz dźwiękami świątecznej muzyki przygotowanej przez Pana Piotra Zajączkowskiego.