Wszystkie gminy z województwa zachodniopomorskiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów.


Warunkiem udziału jest przygotowanie przez gminę projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową prowadzoną przez Fundację Promocji Gmin Polskich.

Projekt umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w internecie, komunikacji online, obsługi oprogramowania, korzystania z e-usług. Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

Samorządy mogą wziąć również udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie – Fundację Legalna Kultura.