W dniu 14 marca (czwartek) o godzinie 10.00 w sali Centrum Kultury w Chojnie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych, zorganizowane przez Myśliborski Klub Szachowy, Firmę Szach Piotr Czaczka i nauczyciela z SP 2 w Chojnie Pana Jacka Prętkiego.
Nagrody ufundowała Fundacja PZU wspierająca inicjatywy edukacyjne oraz sportowe. Turniej adresowany do dzieci i młodzieży z Chojny i okolic, zgromadził 36 zawodników !! Bardzo liczna frekwencja, nawet jak na standardy podobnych zmaga
ń juniorów choćby w Koszalinie, Szczecinie, Gryfinie oraz Choszcznie, gdzie organizowane są od wielu lat imprezy tego charakteru.
Szachy w Chojnie odradzają się po wielu latach nieobecności na mapie szachowej Regionu, kiedyś istniał w Chojnie Klub Szachowy, a ze znanych mi szachistów grał w Chojnie Jerzy Klimaszewski obecnie mieszkaniec Barlinka i zawodnik Laskera Barlinek. Właściwie reprezentacja szkół : SP nr 1 i SP nr 2 w Chojnie, Gimnazjum w Mieszkowicach i SP w Moryniu, śmiało potwierdza, że był to turniej rangi Mistrzostw Powiatu Gryfińskiego.
Po bardzo emocjonujących pojedynkach klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

Klasyfikacja w klasach 1 – 6:
1. Łukasz Kruczek
2. Kajetan Narewski
3. Kamila Bronis
4.Konrad Kaczorowski
5.Aleksander Skiba
6. Jakub Tylus

Klasyfikacja w klasach 7 – 8 i gimnazjum:
1. Patryk Nowak
2. Vinsent Rossler
3. Andrzej Barcz

Dodatkową nagrodą, dla osób, które zajęły pierwsze i ostatnie miejsca jest możliwość uczestniczenia w 2 darmowych godzinach zajęć, które odbywają się w Centrum Kultury w Chojnie. Na zajęciach będziemy starali się wyeliminować jak najwięcej błędów, zatem zapraszam do ustalania indywidualnych terminów. Podziękowania dla Dyrekcji Centrum Kultury w Chojnie za umożliwienie organizacji turnieju, opiekunom reprezentacji za liczne przybycie podopiecznych, Jackowi Prętkiemu za ponowne wsparcie w przygotowaniu i przebiegu turnieju. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych szachowych imprezach organizowanych w Chojnie! Z szachowym pozdrowieniem instr.Piotr Czaczka