Dnia 21.03.2019 r. o godz. 17.00 odbyła się kolejna Gala Sportu. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn wyróżnił sportowców związanych z naszą gminą za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w roku 2018.
Docenieni zostali również trenerzy naszych zawodników. Gościem Gali był Poseł na Sejm RP Artur Szałabawka.

Na Gali zostały nagrodzone osoby w następujących kategoriach.

1) SPORTY WODNE

  1. Sylwester Welzandt – 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie (K4 – 2000 m)
  2. Albert Kubiak - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie (K4 – 2000 m)
  3. Artur Wojciechowski - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie (K4 – 2000 m)
  4. Oskar Kościkiewicz - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie (K4 – 2000 m)
  5. Tymon Rozpędek - 8 miejsce – w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Młodszych w kajakarstwie (K2 - 1000 m)
  6. Przemysław Kulesza - 8 miejsce – w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Młodszych w kajakarstwie (K2 - 1000 m)
  7. Paweł  Sendyk - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w Pływaniu 50 m dowolnym

    Trenerzy: Lesław Duma
    Zbigniew Starosta
    Jerzy Troszczyński

2) TRIATHLON

  1. Julia Sanecka - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Triatlonie
  2. Dawid Heda - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski Sztafet w Triatlonie
  3. Piotr Partyka - 6 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Duathlonie
  4. Oliwia Podolak - 7 miejsce - w Mistrzostwach Polski Sztafet w Triatlonie
  5. Bartosz Jasiulewicz - 7 miejsce – w Mistrzostwach Polski Sztafet w Triatlonie
  6. Mateusz Janaszkiewicz - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Triatlonie
  7. Oskar Wieligórka - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorów w Triathlonie

    Trenerzy: Monika Sanecka
    Marek Sanecki

3) STRZELECTWO SPORTOWE

  1. Mikołaj Gruszka - 6 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorów  w strzelectwie sportowym
  2. Michał  Wróbel - 3 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików  w strzelectwie sportowym
  3. Arkadiusz Truszkowski – 2 miejsce – w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym

    Trenerzy: Zenon Kisielica
    Andrzej Grenda

4) LEKKOATLETYKA

  1. Joanna Oleksiuk - 1 miejsce – w Pucharze Œwiata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą
  2. Daniel Pietras - 3 miejsce – w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w rzucie oszczepem
  3. Aleksandra Kwiecień - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U20 w lekkiej atletyce- trójskok
  4. Weronika Stefaniuk - 3 miejsce – w Mistrzostwach Polski U20 w Lekkiej Atletyce - skok wzwyż
  5. Klaudia Szkudlar - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach - bieg sztafetowy 4x100 m. w kategorii U20
  6. Marika Wójs - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach U20 –sztafeta 4x100 m
  7. Małgorzata Kowalczyk - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski  w Sztafetach i Wielobojach U20 –sztafeta 4x100 m
  8. Piotr Oleszczyszyn - III miejsce – w Mistrzostwach Polski U23  w Lekkiej Atletyce – skok wzwyż

    Trenerzy: Renata Chilewska
    Jacek Stefański

5) LEKKOATLETYKA

  1. Agata Piekarz - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U18 w Lekkiej Atletyce – chód na 5000 m
  2. Michalina Zembik - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U20 i U23 – chód na 20 km
  3. Julia Wiczkowska - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U16 w Lekkiej Atletyce – chód na 3000 m
  4. Wiktor Jędrzejak - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U16 w Lekkiej Atletyce – bieg na 2000 m
  5. Marcelina Osińska - 2 miejsce – w Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Lekkiej Atletyce – chód na 3000 m
  6. Paweł  Gadomski - 6 miejsce – w Mistrzostwach Polski U18 w Lekkiej Atletyce – bieg na 1500 m
  7. Paweł Pankratow - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski Kobiet  i Mężczyzn w Lekkiej Atletyce – bieg na 5 km

    Trenerzy: Jan Podleœny
    Bartosz Nowicki

6) SPORTY WALKI

  1. Jarosław Gajek – 3 miejsce – w Mistrzostwach Europy w brazylijskim ju jitsu
  2. Daria Orzechowska - Udział  – w Mistrzostwach Europy w Kumite indywidualne

    Trener: Tomasz Grąbczewski

7) GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

  1. Julia Sajnóg - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Gimnastyce Artystycznej – układ taneczny
  2. Maria Broszkowska - 2 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Gimnastyce Artystycznej – układ z obręczą
  3. Barbara Nowicka - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Artystycznej w układach zespołowych w kategorii juniorek – układ ze wstążką
  4. Eliza Rybicka - 4 miejsce – w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej – układ z obręczą
  5. Maja Walczakiewicz - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Artystycznej w układach zespołowych w kategorii juniorek – układ ze wstążką
  6. Kamila Kosudzińska - 5 miejsce – w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w Gimnastyce Artystycznej
  7. Hanna Majewska - 5 miejsce – w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w Gimnastyce Artystycznej
  8. Małgorzata Roszatycka - 5 miejsce – w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w Gimnastyce Artystycznej

    Trenerzy: Gabriela Kaczmarek
    Agnieszka Górska