W ostatnim czasie, pomimo epidemii koronawirusa, w Dębnie trwało wiosenne upiększanie miasta. Pojawiły się nowe nasadzenia, kolorowe kwietniki oraz świąteczne ozdoby. Porządkowano też teren w różnych rejonach miasta. 

W ubiegłym tygodniu zakończyło się porządkowanie parku miejskiego i wielu terenów zielonych. Te prace trwały równolegle do realizowanych wiosennych nasadzeń. Licznie posadzono bratki: wzdłuż pawilonów na Placu 3 Maja, przy ul. Mickiewicza naprzeciwko „Netto”. Kalendarz kwietny jeszcze „nie działa”, ale na klombie pojawiły się już tulipany i bratki, podobnie jak przed urzędem. Pięknie rozkwitły żonkile na kwietniku przed budynkiem biblioteki. Estetycznego wyglądu nabrał teren zielony przy bloku (wejście do pawilonów po schodkach). Tam oprócz bratków, wykonano mocne cięcie krzewów i wysypano kamienie.

Teren zielony przy ulicy Mickiewicza obsadzony bratkami

Bratki zawitały na klombach wzdłuż pawilonów

Teren zielony przy pawilonach po schodkach

W tym roku wzdłuż ulicy Mickiewicza, przy piramidkach, przed Urzędem oraz na Placu Konstytucji 3 Maja postawiono nowe kolorowe donice. Te elementy małej architektury nawiązują kolorystyką do barw miasta, czyli są czerwone i żółte. Wszystkie kwietniki obsadzone zostały barwnymi kompozycjami kwiatowymi, składającymi się z bratków i stokrotek. W świąteczny nastrój wprowadzają nas przygotowane specjalne ozdoby, które ustawiono na Placu Konstytucji 3 Maja. Wielkanocną dekorację tworzą trzy ażurowe jajka obsadzone wiosennymi kwiatami oraz pisanka z herbem gminy na stojaku.

Zestawy donic z ławeczkami na Placu Konstytucji 3 Maja

Ozdoba świąteczna, ażurowe  na Placu Konstytucji 3 Maja

Nowy wystrój miasta został zaplanowany długo przed epidemią, zamówiono nowe donice, które zastąpiły te stare, betonowe, PRL-owskie kwietniki. W sumie zakupiono 12 szt. wysokich donic, trzy niskie donice oraz trzy zestawy z ławkami. Jest wiosennie, radośnie i estetycznie.

Prace porządkowe i nasadzenia wykonuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Dębnie oraz osoby zatrudnione w ramach prac społecznie użytecznych. 

W centrum miasta zrobiło się kolorowo

Stare nieestetyczne kwietniki zastąpiono kolorowymi donicami

Donice ustawiono przy piramidkach

Donice ustawiono przy bibliotece

 

Donice ustawiono wzdłuż ulicy Mickiewicza

Kalendarz kwietny

Donice przed Urzędem Donice przy kamienicy