Gryfińska policja zaprasza na debatę społeczną, jej celem jest uświadomienie mieszkańcom powiatu, czym jest mediacja i w jakich przypadkach wykorzystanie tego narzędzie pozwala uniknięcia wielu kłopotów.

Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie, insp. Andrzej Stechnij, zaprasza mieszkańców powiatu gryfińskiego na debatę społeczną. Jej tematem będzie: „Mediacja jako narzędzie do rozwiązywania konfliktów”. Jak tłumaczy Bogumił Prostak z gryfińskiej komendy policji, warto poznać tę metodę rozwiązywania problemów.

- W wielu przypadkach zamiast sporów na sali sądowej można skorzystać z pomocy mediatorów i w ten sposób rozwiązywać konflikty – mówi.

I dodaje, że nawet dzielnicowi mogą pełnić i często pełnią rolę takich mediatorów. Szczególnie w sporach sąsiedzkich daje się zauważyć skuteczność funkcjonariuszy.

W gryfińskiej debacie udział weźmie m.in Izabela Zajączkowska, wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 października o godz. 16.00 w Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej.