Sytuacja w czubie tabeli w grupie czwartej szczecińskiej A Klasy jest bardzo napięta. Do rozegrania zostały jeszcze dwa spotkania rundy jesiennej i w grze o fotel lidera przed przerwą zimową pozostają jeszcze cztery zespoły. Wśród nich jest Czcibor Cedynia i rezerwy Energetyka Gryfino, które zmierzą się ze sobą już w najbliższą sobotę.

Drużyna z Cedyni jest jednym z faworytów do awansu w tym sezonie. Do tej pory zgromadziła na swoim koncie 24 punkty, tyle samo co druga w tabeli Witniczanka Witnica. W bezpośrednim pojedynku górą był lider, ale teraz przed nim kolejne, niezwykle ważne spotkanie. Na własnym boisku o godzinie czternastej podejmie rewelacje tegorocznych rozgrywek – Energetyka II Gryfino. Rezerwy czwartoligowca tylko dwa razy w tym roku doznali goryczy porażki, co jest dużym osiągnięciem dla beniaminka.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, co potwierdzają ostatnie wyniki obu drużyn. Czcibor przed tygodniem rozgromił Czarnych Czarnówko aż 10:2! Formą strzelecką błysnęli Przemysław Bandyszewski (pięć bramek) oraz Arkadiusz Bronakowski (trzy trafienia). Natomiast Energetyk II Gryfino na własnym terenie ograł 3:0 KLUKS Krzywin. Biorąc pod uwagę, że pozostałe drużyny z czołówki A Klasy grają z niżej notowanymi rywalami, to sobotni mecz zarówno dla Czcibora, jaki i Energetyka II będzie meczem o sześć punktów. Każdej z drużyn zależy na tym, by jak na najwyższej pozycji zakończyć tegoroczne zmagania i spokojnie czekać na rundę rewanżową. Skoro grają ze sobą drużyny z czołówki, to emocje gwarantowane!

Oskar Masternak