Najmłodsi adepci wędkarstwa spławikowego spotkali się nad jeziorem Kaliska w Chojnie, aby wziąć udział w zawodach o nazwie WAKACJE Z WĘDKĄ organizowanych przez Koło Wędkarskie ODRA CHOJNA. Świetnie spisały się dziewczynki, które startowały w kategorii 3-9 lat, zajmując dwa pierwsze miejsca.

Zawody rozpoczęły się od krótkiego instruktażu przeprowadzonego przez prezesa koła, Pawła Bucyka. Uczył on, jakie są zasady panowania nad wędką, jak również przepisów związanych z zawodami wędkarskimi. Główni bohaterowie tego dnia zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, 3-8 lat i 9-14 lat. Każdy z młodych zawodników mógł mieć swojego opiekuna, który z kolei miał prawo pomagać dzieciom w uzbrajaniu wędziska, czy też przygotowaniu łowiska do zawodów.

W kategorii kadet młodszy 3-8 lat królowała Marysia Zazula, która pewnie wygrała zawody. Na drugim miejscu uplasowała się Nina Przybyła, trzeci był Kuba Bucyk.

W kategorii kadet starszy 9-14 lat zwyciężył Błażej Kozłowski wyprzedzając Martynę Czajkowską i Bartka Strzelczyka.

Każdy z uczestników zawodów otrzymał medal okolicznościowy, wędkarski kubek słodkości i co najważniejsze, wędkę, która będzie służyć w rozwijaniu wędkarskiej pasji. Następnie wręczono puchary wędkarzom, którzy tego dnia uzyskali największą wagę złowionych ryb.

W dalszej części pikniku wędkarskiego organizatorzy dostarczyli dzieciom kolejnych wrażeń i emocji podczas losowania nagród w postaci sprzętu wędkarskiego począwszy od kołowrotków, siatek, skrzynek wędkarskich z wyposażeniem, zestawów spławikowych na akcesoriach wędkarskich kończąc. Dodatkowo do wygrania był nie tylko sprzęt wędkarki, ale również zabawki. Ponadto każdy uczestnik pikniku wędkarskiego otrzymał piłkę, aby w przerwach między wędkarskim wypoczynkiem, aktywnie spędzał czas na podwórku czy szkolnym boisku.

„Wakacje z Wędką” były pierwszą tego rodzaju imprezą organizowaną przez istniejące od niespełna pół roku koło wędkarskie PZW ODRA CHOJNA.