Prokurator Rejonowy w Gryfinie nadzoruje postępowanie przeciwko Markowi M. Mężczyzna w dniu 17 marca 2018 r. w Cedyni kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydania polecenia zatrzymania pojazdu przez funkcjonariuszy Policji, którzy poruszali się służbowymi radiowozami policyjnymi używając przy tym sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Marek M. kontynuował jednak dalszą jazdę, a następnie porzucił pojazd w lesie.


W dniu 17 marca 2018 r. około godziny 22.30 w Cedyni funkcjonariusze Policji wydali polecenie zatrzymania do kontroli kierującemu samochodem osobowym marki VW Golf. Kierujący nie wykonał polecenia i nie zatrzymał się do kontroli, po czym zbiegł przed Policją porzucając pojazd. W wyniku działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany, a następnie Prokurator Rejonowy w Gryfinie zastosował wobec mężczyzny dozór Policji.

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie. Mężczyzna przyznał się do zarzutu i wyjaśnił, że uciekał gdyż pojazd nie był ubezpieczony.

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:
Uciekinier złapany na Sójczym Wzgórzu
Yeti uszkodzone! Trwają poszukiwania przestępcy