To była świetna impreza dla miłośników sportów motorowych. Wczoraj w Przyjezierzu gościł Marek Dąbrowski, wicemistrz świata i wielokrotny Mistrz Polski w rajdach enduro. Wspierał piknik crossowy organizowany przez parafię pw. Świętego Ducha z Morynia.

Amatorzy sportów motorowych rywalizowali podczas pikniku crossowego, nie zabrakło też darczyńców, którzy wsparli aukcję charytatywną na rzecz czteroletniej Kasi. Wielu fanów sportu do Przyjezierza przybyło po to, by spotkać Marka Dąbrowskiego, wielokrotnego uczestnika Rajdu Dakar oraz wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach enduro.
- Zaprosił mnie ksiądz Marian Augustyn. Znamy się już od wielu lat, ponieważ w 1993 roku z jego bratem, Ryśkiem Augustynem, zdobyliśmy tytuł w drużynowych Mistrzostwach Świata enduro – mówi Marek Dąbrowski. - Wyścigi motocyklowe, motocrossowe to bardzo fajny sport, jeśli chodzi o wydolność i rozwój młodego człowieka. Wszyscy ci, którzy lubią motoryzację, mogą się tu w sposób zorganizowany spełniać. Nie muszą ganiać na ulicy, ale brać udział w zawodach, gdzie są sędziowie, karetki, trenerzy oraz instruktorzy. Mogą rozwijać siebie i swoje umiejętności w sposób kontrolowany – tłumaczy.
Wspomina, że na początku swojej motoryzacyjnej przygody jeździł… na rowerze. Dopiero w wieku 8 lat:
- Dostałem od taty motorynkę i od niej wszystko się zaczęło. Później, na Simsonie, przejechałem wiele kilometrów w lesie. A potem 27 lat kariery sportowej – mówi z uśmiechem na ustach.
Marek Dąbrowski, wraz z Jackiem Czachorem, promują polski motocross. Pojawiają się na wielu motoryzacyjnych imprezach, także niższej rangi. Wielokrotny Mistrz Polski zapewnia, że w naszym regionie jeszcze się pojawi.
- Już rozmawialiśmy wstępnie na temat wydarzenia w przyszłym roku z ks. Marianem, nie wiem, czy to będą wakacje, czy zakończenie sezonu, ale na pewno się tu pojawię.

Wyniki zawodów:

Quad:
I miejsce - Kamil Wolicki
II miejsce - Marcin Jaszczu
III miejsce - Mateusz Barczyk

Junior:
I miejsce - Kacper Chrostowski
II miejsce - Jakub Szymański

Kobiety:
I miejsce - Karolina Jasińska
II miejsce - Kamila Kardasz
III miejsce - Magdalena Koralska

Masters:
I miejsce - Łukasz Kugler
II miejsce - Dawid Orzechowski
III miejsce - Kazimierz Kardasz

Senior:
I miejsce - Paweł Adamczyk
II miejsce - Chris Seffert
III miejsce - Piotr Piotrowski