"Mamy MAN już jest nasz" - napisali na swoim profilu facebookowym strażacy z jednostki OSP Osinów Dolny. Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy został właśnie odebrany przez strażaków ochotników. Co jednak stanie się z dotychczasowym STAREM?


MAN TGM 18.340 to pierwszy nowy wóz strażacki, który otrzymała jednostka OSP z Osinowa Dolnego. Pojazd wyposażony jest m.in. w napęd 4x4, silnik o minimalnej mocy 290 KM, działko wodno-pionowe, zbiornik wodny o pojemności 3500 litrów oraz autopompę o wydajności 2900 l/min.

- To wielki przełom dla naszej jednostki - mówi Prezes OSP Osinów Dolny Mariusz Zieliński - Cieszymy się bardzo, mam nadzieję, że nowy wóz strażacki będzie nam służył bezpiecznie tak jak STAR do tej pory - dodaje Zieliński.

Dotychczasowym pojazdem na wyposażeniu osinowskiej jednostki był tylko STAR 266; pojazd używany, który jednostka nabyła w latach dziewięćdziesiątych. Wóz w 2000 r. przeszedł karosację i od tamtej pory niezawodnie służył strażakom przez ostatnich 17 lat. Teraz pojazd zostanie przekazany druchom z OSP w Czachowie.

Nowy wóz do remizy w Osinowie Dolnym wjedzie już jutro, natomiast jak zaznacza prezes jednostki:
- Potrzebnych jest jeszcze kilka dni, na uzbrojenie pojazdu, który dopiero wtedy będzie w pełni gotowy do dyspozycji.

Identyczny wóz trafił już do strażaków z OSP Krzęcin. Nowym wozem cieszyć się również mogą druchowie z OSP Brzesko, który zastąpił do tej pory używanego JELCZA. Jest to pierwszy z dwóch pojazdów, które będą stacjonowały w powiecie pyrzyckim. Drugi z pojazdów trafi do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tetyniu.