Mamy ogromną przyjemność poinformować, że po raz kolejny laureatami konkursu na scenariusz filmu profilaktycznego ogłoszonego przez Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie zostali uczniowie widuchowskich szkół. Dzisiaj 6 czerwca 2019 r. rozstrzygnięto II edycję konkursu. Pierwsze miejsce w powiecie zajęła Nikola Wojtasik - uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Krzywinie.

Miejsca na podium zajęli uczniowie: Piotr Drzewiecki   ze szkoły w Widuchowej i Aleksandra Wierycz ze szkoły w Krzywinie. Tuż za nimi, na 4. miejscu uplasowała się Emilia Górak ze szkoły w Krzywinie. Dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Komendant Powiatowy Policji insp. Kazimierz Piotrowski, a główną nagrodą będzie zrealizowanie filmu profilaktycznego na podstawie zwycięskiego scenariusza.

Nagranie filmu z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krzywinie odbędzie się już wkrótce. Film zostanie przekazany do wszystkich placówek oświatowych w powiecie jako materiał dydaktyczny do realizacji programów i zajęć profilaktycznych.

W dniu dzisiejszym zwyciężczyni konkursu Nikola Wojtasik i jej mama byli gośćmi Pani Wójt Anny - Kusy - Kłos. Pani Wójt pogratulowała Nikoli oraz jej koleżankom z klasy i opiekunowi Pani Kamili Kobiereckiej kolejnego sukcesu. Wyraziła przekonanie, że film profilaktyczny, który obejrzą wszyscy uczniowie podniesie ich świadomość na temat zagrożeń występujących we współczesnej szkole, w szczególności w relacjach między młodymi ludźmi i  zapobiegnie w przyszłości negatywnym zjawiskom i ich skutkom. Podjęcie się tak trudnego zadania, jakim był scenariusz filmu profilaktycznego świadczy o dojrzałości i dużej odpowiedzialności uczniów, dlatego tym bardziej cieszą ich sukcesy. Jak się okazuje w naszej gminie mamy wielu utalentowanych scenarzystów, o których w przyszłości będą z pewnością walczyć wydziały filmowe wyższych uczelni.