W dniach 18 – 20 listopada w Wejherowie odbył się ogólnopolski konkurs małych form teatralnych. Teatr KOD z Dębnowskiego Ośrodka Kultury zaprezentował spektakl w reżyserii Anatola Wierzchowskiego pt. „Mama”. Szkoda, że nie mogli zostać do końca, aby usłyszeć werdykt. Jury przyznało im nagrodę główną, a Olę Jelińską nagrodziło za magnetyzm sceniczny.

Pechowo zaczął się wyjazd Teatru KOD na XI Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka do Wejherowa.
Od 18 listopada do niedzieli, 20 listopada, w Filharmonii Kaszubskiej prezentowało się 15 teatrów z Polski, z czego 13 stanęło do konkursu o Nagrodę Główną – Pegaza.
Jury w składzie: Anna Zalewska-Uberman (teatrolog), Dominik Nowak (aktor, dyrektor teatru w Słupsku) i Tomasz Valldal-Czarnecki (reżyser, aktor) nie było zbyt łaskawe dla wielu zespołów podczas omówień spektakli, ale też w miły sposób przekazywało swoje uwagi, słowa uznania i budującą krytykę. Kiedy przyszła kolej na ocenę „Mamy” Teatru KOD. Tutaj posypały się same superlatywy, zachwyty nawet nad kostiumami, nad językiem postaci, konstrukcją spektaklu, a jeden z jurorów pokazał swoja kartę oceny, na której nie było nic napisane, bo nie miał żadnych uwag. Niestety, Teatr KOD nie mógł uczestniczyć ani w pokazie warsztatowym, ani w uroczystym zakończeniu festiwalu, więc z niecierpliwością czekali na wieści z Wejherowa jadąc pociągiem do Szczecina. Jakież było zdumienie gdy zadzwonił telefon z cudowną wiadomością. Jury postanowiło przyznać Nagrodę Główną za nieszablonową interpretację głównego tematu, spójność w inscenizacji, scenografię, świadome wykorzystanie przestrzeni i rekwizytów Teatrowi KOD za spektakl „Mama”, a Ola Jelińska zdobyła nagrodę aktorską (finansową) „za magnetyzm sceniczny” . Skoro piątek był pechowy, to niedziela okazała się bardzo szczęśliwa.