W czwartek, 8-go grudnia swój wielki jubileusz w Dębnowskim Ośrodku Kultury obchodziła sekcja plastyczna „Pastele”. Młodzi artyści od piętnastu lat swoją twórczością niestrudzenie promują Dębno, województwo oraz Polskę na całym świecie.

Ze swoimi plenerami malarskimi odwiedzili już Włochy, Francję, Szwajcarię, Niemcy, Holandię, Słowację, Egipt, Czechy, Słowenię, Chorwację, Belgię, Tunezję, Hiszpanię, Maroko, Watykan, Lichtenstein, Luksemburg, Monako i Turcję. Zorganizowali sześćdziesiąt wystaw plastycznych w Polsce, między innymi w Warszawie, Zakopanem, Palenicy, Kudowie - Zdrój, Kłodzku, Świeradowie, Szczecinie, Kołobrzegu, Świnoujściu, Gryfinie, Krakowie, Wadowicach i Częstochowie.

Jubileusz rozpoczął się od zaprezentowania przez uczestników sekcji swoich prac. Następnie instruktor grupy Aniela Głodna przywitała serdecznie wszystkich gości i w kilku słowach opowiedziała o swojej pracy z grupą. Kolejnym punktem programu były nagrody dyrektora, przyznane przez Joannę Rau – dyrektora Dębnowskiego Ośrodka Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie artystycznej, które w tym roku otrzymali: Wiktoria Gruchot, Izabella Cholewińska i Kacper Rosadziński. Specjalną nagrodę za piętnaście lat działań na rzecz promowania kultury otrzymała Aniela Głodna, osoba absolutnie niesamowita, która włożyła całe serce w rozwój sekcji i nieustanne rozwijanie wśród uczestników artystycznych pasji.

Jak na jubileusz przystało były życzenia, prezenty, podziękowania i wielki, słodki tort. Odtworzony został także film z wystaw „Pasteli”, który w kilkadziesiąt minut przypomniał całą, niezwykle bogatą działalność grupy.