W piątek (31.05) w parku przy Pyrzyckim Domu Kultury odbył się Dzień Dziecka. Wśród wszystkich atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego podczas zorganizowanego przez Pyrzycki Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach Dnia Dziecka przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla uczestników festynu.

Przy stanowisku Stowarzyszenia dzieci mogły zagrać w grę ,,Memory - Znaki drogowe" lub zrobić sobie zdjęcie w charakterze policjanta, ratownika medycznego i strażaka dzięki specjalnie przygotowanym przez członków Stowarzyszenia makietom do zdjęć. Dla dzieci chcących poprzez zabawę nauczyć się cenne wiedzy na temat bezpieczeństwa, członkowie przygotowali praktyczną lekcję udzielania pierwszej pomocy na fantomie oraz dla nieco mniejszych na Fantomisiu Tomku.

Można było wysłuchać również krótką pogadankę na temat bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych lub zagrać w autorską grę wielkoformatową podczas, której zadawane były pytania związane z bezpieczeństwem m. in. w domu, na placu zabaw, w szkole, na wycieczce czy też znajomości numerów alarmowych.

Z racji prowadzonej w tym roku przez nasze Stowarzyszenie akcji mającej na celu zwiększanie świadomości mieszkańców na temat numeru alarmowego 112 po raz pierwszy na naszym stanowisku został zastosowany monitor, na którym prezentowany był krótki film dotyczący numeru alarmowego 112, wzywania pomocy oraz postępowania w razie wypadku.

Podczas festynu dzieci mogły znaleźć pełno atrakcji przygotowanych m. in. przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Klubu Młodzieżowego w Pyrzycach, Biblioteki Publicznej czy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.

Wszystkim dzieciom życzymy radosnych, kolorowych i magicznych dni oraz nieustającego uśmiechu na twarzy.