9 lipca na facebooku policja w Choszcznie poinformowała, że w jej szeregi wstąpił „nowy funkcjonariusz”. To półtoraroczny pies rasy owczarek belgijski, który wabi się MAGISTER, teraz będzie wraz ze swoim opiekunem służył lokalnej społeczności.
Przewodnikiem psa został sierż. Zdzisław Kalinowski. Funkcjonariusz w ostatnich miesiącach wraz ze swym pupilem przeszedł specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie zapoznał się z teorią, metodami tresury oraz sposobem pielęgnacji zwierząt. Podczas zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika, pościgów, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich. Zakup psa możliwy był dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Choszcznie oraz z KWP w Szczecinie.

Teraz głównym zadaniem „MAGISTRA” będzie czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu choszczeńskiego, gdzie będzie on wykorzystywany m.in. do czynności patrolowo – interwencyjnych.