„Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy" taki tytuł nosi projekt organizowany w ramach programu SPOŁECZNIK, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 sierpnia 2017 roku w Łukowicach. Wniosek „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy" złożony przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej wraz z grupą nieformalną, zakwalifikował się do dofinansowania.


Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 w sercu sołectwa, tj. boisku i placu zabaw, niedaleko świetlicy wiejskiej.

W ramach wydarzenia zaplanowano drużynowy turniej piłki nożnej, który poprowadzi Marcina Garleja, osoba od dziecka związana ze sportem, a konkretnie piłką nożną. Marcina Garleja to wychowanek i wieloletni zawodnik klubu sportowego Świt Szczecin- Skolwin, uczestnik i medalista Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej, który 2015 roku zajął II miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego piłkarza 3 ligi w województwie zachodniopomorskim.

Wśród przygotowanych atrakcji nie zabraknie także animacji dla dzieci, tj.: malowanie buziek, bańki mydlane zabawy i konkursy ruchowe dla dzieci, których założeniem będzie dzielenie się szczęściem i przekazywanie sobie pozytywnej energii. Na przybyłych mieszkańców oraz gości czekać będzie drobny poczęstunek w formie ogniska, zaś miejscowe gospodynie przygotują pyszne słodkości.

Swój pokaz umiejętności zaprezentuje także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, natomiast w zależności od warunków atmosferycznych dodatkowe atrakcje zapewnią m.in. Paralotnie nad Odrą oraz Star Paintball.

Efektem realizowanego projektu „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy" ma być stworzenie przyjaznego otoczenia strefy wspólnej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zapewnienie im atrakcji, które pozwolą zagospodarować im czas wolny.