Właśnie zakończył się plebiscyt AżNaLody mający wyłonić najlepszą lodziarnię na Pomorzu Zachodnim. Do konkursu stanęło 10 lodziarni z całego województwa, cechujących się długoletnią tradycją, wielopokoleniowością, korzystaniem z naturalnych receptur czy tworzeniem niespotykanych smaków. Głosowanie odbyło się na stronie internetowej azpomorze.pl i wzięło w nim udział ponad 25 000 osób!

W czasie trwania plebiscytu wszystkie lodziarnie odwiedził bloger Jarosław Gaszyński, który rozmawiał z ich właścicielami, poznał tajniki wyrabiania lodów rzemieślniczych, a przy okazji zwiedził wszystkie wybrane miasta. W trakcie swojej podróży bloger spotkał wiele ciekawych i znanych osób, takich jak Marek Kolbowicz, Marcin Parcheta, Jerzy Dudek, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Tomasz Iwan czy Mateusz i Michał Ligoccy. Wszystkie relacje oraz fotografie można zobaczyć na blogu Aż Po Morze.

Laureatem konkursu została lodziarnia Lucynka z Morynia, drugie miejsce zajęła koszalińska Pracownia Lodów, natomiast trzecie miejsce na podium objęło Odlodowo z Kołobrzegu.

Gala wręczenia nagrody głównej odbędzie się 1 września na placu przy lodziarni Lucynka w Moryniu. Wręczy ją Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów na tę uroczystość. Zapowiada się wiele ciekawych atrakcji, a chętni będą mieli możliwość zjedzenia najlepszych lodów na Pomorzu Zachodnim.