W Obornikach odbyły się zawody motocrossowe o Puchar Polski. W zawodach startowało dwóch zawodników z Klubu Motorowego Chojna. Niekwestionowanym zwycięzcą w swojej klasie okazał się być Lubomir Sobol.


Startujący w klasie MX 2C Lubomir Sobol pokazał wspaniałą jazdę zajmując w kolejnych biegach 2 i 1 miejsce. Zdobyty wynik wywindował Lubomira, który zajął 1 miejsce w zawodach. Poza Pucharem Polski Lubomir Sobol otrzymał również nagrodę za najlepszy czas jednego okrążenia podczas całych zawodów.
Start w Obornikach potwierdził wysoką formę chojeńskiego zawodnika, który w klasie MX 2C jest najlepszym zawodnikiem w kraju.
Startując w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej, która uznana jest za najmocniejszą ze stref, chojeński motocrossista w 8 rundach tylko raz nie stał na podium z powodu awarii motocykla. Po uporaniu się z kłopotami sprzętowymi ostatnie trzy rundy Lubomir kończył na pierwszym miejscu. Niewątpliwie do listy sukcesów chojeńskiego zawodnika dopisać można fakt, iż jest on niekwestionowanym liderem w największej ilości wygranych wyścigów.

Kolejny zawodnik Kacper Chrostowski w klasie MX 85 uzyskał 11 i 5 miejsce w wyścigach, co dało 7 miejsce w zawodach.
W Mistrzostwach Strefy Kacper zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zdobycie Pucharu Polski jest najwyższym wynikiem osiągniętym dotychczas przez zawodnika Klubu Motorowego Chojna. Do zakończenia Mistrzostw Strefy zostały jeszcze dwie rundy w Nowogardzie 24.09 i Gaworzycach 7 i 8.10. Trzech zawodników z Chojny ma realne szanse zakończyć Mistrzostwa Strefy z pucharami.