Po dwugodzinnej dyskusji władze gminy Stare Czarnowo oraz mieszkańcy sołectwa Binowo uzgodnili koncepcję przebudowy świetlicy w Binowie. Remont budynku zaplanowano na 2019 rok. 


Świetlice w gminie Stare Czarnowo remontowane są regularnie od 2015 roku. Kolejnym obiektem przewidzianym do modernizacji jest budynek w Binowie.

- Budynek świetlicy w Binowie wymaga przebudowy. Zużyta instalacja ogrzewania czy słabo doświetlona sala główna spowodowały, że zdecydowaliśmy o remoncie obiektu. W tej sprawie spotkałam się z mieszkańcami, ponieważ to ich uwagi i sugestie będą miały kluczowy wpływ na projekt przebudowy świetlicy - tłumaczyła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane założenia oraz projekt techniczny przebudowy świetlicy. W spotkaniu wzięła udział również projektantka odpowiedzialna za przebudowę.

- Było merytorycznie i fachowo. Więcej takich spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszają swoje propozycje i rozwiązania, ponieważ to oni będą głównie korzystać z przebudowanej świetlicy. Dzięki temu spotkaniu w świetlicy powstanie siłownia z myślą o młodzieży - podsumował spotkanie mieszkaniec Binowa Piotr Paczkowski.

Przebudowę świetlicy w Binowie zaplanowano w przyszłym roku.