W piątkowe popołudnie 23 sierpnia br. na plaży jeziora Lipowo odbyła się impreza pn. Święto kolorów – HOLI. Na zaproszenie burmistrza Dębna i Dyrektora DOK odpowiedziała bardzo liczna grupa mieszkańców w różnym wieku. Jednym z punktów tej imprezy były zawody w dwuboju strzeleckim pn. Pożegnanie Wakacji” zorganizowane przez dębnowskich działaczy Ligi Obrony Kraju i pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Składały się one ze strzelania do tarczy (3 próbne i 10 ocenianych strzałów) oraz 5 strzałów do tarczy uchylnej tzw. zapadek. O kolejności miejsc decydowała suma punktów uzyskanych w dwóch konkurencjach. Zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie i zgromadziły liczną grupę uczestników. Trzygodzinną imprezę przeprowadzono sprawnie z zachowaniem niezbędnych warunków bezpieczeństwa. Nagrody w postaci pucharów, medali i upominków rzeczowych ufundowali organizatorzy w ramach środków otrzymanych w formie dotacji z budżetu Gminy Dębno.

Najlepszych zawodników dekorował burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki wraz z parlamentarzystami goszczącymi na imprezie: senatorem Grzegorzem Napieralskim i posłanką Magdaleną Kochan.

Senatro Napieralski spróbował też strzelać

Wyniki dwuboju:

Dzieci i młodzież

  1. Kwiatkowski Wiktor - 105 p.
  2. Wawruszczak Michał - 89 p.
  3. Kwiatkowski Brajan - 87 p.

Kobiety

  1. Baranowicz Justyna - 115 p.
  2. Aleksandrowicz Patrycja - 107 p.
  3. Blicharz Gabriela - 99 p.

Mężczyźni

  1. Blicharz Grzegorz - 118 p.
  2. Baranowicz Mirosław - 117 p. (5 dziesiątek)
  3. Kwiatkowski Maciej - 117 p. (3 dziesiątki)

Pamiątkowe zdjecie zwyciężców organizatorów

Zawody przeprowadzili: Andrzej Kowalski (sędzia obliczeniowy), sędziowie na stanowiskach: Grzegorz Pierechod, Marek Aleksandrowicz, Krzysztof Okupski i Adam Kaczmarczyk (sędzia główny i kierownik zawodów).