W dniach 03-10 października w Łazach  k/Koszalina rozgrywano mistrzostwa makroregionu wielkopolskiego (półfinał mistrzostw Polski) w szachach klasycznych. Doskonale spisała się gryfinianka Liwia Babińska, zawodniczka UKS Biały Pion już na dwie rundy przed zakończeniem zawodów, zapewniła już sobie miejsce na najwyższym stopniu podium i zdobyła złoty medal. W rozegranych w sumie dziesięciu rundach, Liwia siedmiokrotnie zwyciężała, trzy razy remisowała i ani razu nie dała się pokonać. 
W kategorii chłopców do lat 12 wystąpił Krzysztof Chęś. Po obiecującym początku, w kilku następnych partiach górę wzięli przeciwnicy i Krzysiu musiał gonić czołówkę. Po bardzo dobrze rozegranej końcówce zawodów i zwycięstwach w VIII i IX rundzie, ostatecznie uplasował się na dobrym ósmym miejscu makroregionu wielkopolskiego.
Warto podkreślić, że zwycięstwo Liwii na tym poziomie rozgrywek jest piątym „złotem” w historii UKS Biały Pion. W poprzednich latach zwyciężali dla Gryfina: Miłosz Rudnicki, Katarzyna Jastrzębska, Szymon Gryczka i Mateusz Matla.