Po niemal dwudziestu latach sklep sportowy przy ul. Szczecińskiej 2 w Gryfinie zostanie zlikwidowany.


- To nieodwołalna decyzja – mówi właściciel Bogdan Wołowczyk. – Będziemy w tym miejscu tylko do końca bieżącego roku, zapraszamy na wyprzedaże, przeceny i promocje.

To jedyny sklep sportowy w mieście z tak szerokim asortymentem. W bogatej ofercie są m.in. rowery, hulajnogi, deskorolki, kurtki i dresy, stroje kąpielowe, sportowa odzież i obuwie, piłki do różnych dyscyplin i gier oraz związane z nimi wszelkie gadżety, artykuły wędkarskie, turystyczne, rekreacyjne, na siłownię, i wiele innych. Można tu również kupić suplementy diety oraz odżywki. Fani Pogoni Szczecin mogą przy Szczecińskiej 2 w Gryfinie nabyć bilety na mecze drużyny a także gadżety związane z klubem. Ale jeszcze tylko przez dwa miesiące, do końca grudnia br.

Z krótkiej pogawędki wynika, że decyzja o zamknięciu sklepu nie była dla właściciela łatwa. Przed laty oswoił zaniedbaną przestrzeń, zainwestował w remont ponad 200 tys. zł i... „zaprzyjaźnił się” z tym miejscem. Dlaczego więc sportowy sklep na Szczecińskiej likwiduje? B. Wołowczyk nie jest jeszcze gotów na taką rozmowę. Do sprawy wrócimy.
Maria Piznal