W piątkowy wieczór dnia 7 lipca 2017 r. Biblioteka w Trzcińsku- Zdroju zaprosiła miłośników muzyki na koncert pt. „Letnie impresje muzyczne”. Koncert zaplanowano na Rynku, ale ze względu na nieprzewidywalne warunki pogodowe, odbył się na sali widowiskowej.


W tym muzycznym wydarzeniu udział wzięli lokalni artyści i zaproszeni gości: Renata Deka - flet poprzeczny, Zbigniew Deka - perkusja, Mirosław Basarab - śpiew, organy i pianino, Jan Krauze - flet i klarnet, Julia Bielecka - skrzypce oraz gość wieczoru Andrzej Płotkowski - gitara i śpiew.

Artyści zaprezentowali utwory w różnych stylach i epokach muzycznych od klasyki przez impresjonizm, jazz do współczesności. Nie zabrakło także szlagierów z muzyki filmowej i rozrywkowej takich jak: „ My heart will go on” z filmu Titanic Jamesa Hornera, „Everything I do I do it for you” z filmu Robin Hood Michaela Kamena oraz Spanish Eyes Berta Kampferta, Yesterday Johna Lenona i Paula McCartneya i inne. Andrzej Płotkowski zadebiutował utworami własnej kompozycji tj: „Spróbuj”, „Życia test”, „Nowy dzień” i „Plan”.

Na zakończenie wieczoru wystąpił jeszcze gość z Charkowa- Wowa, który rozruszał publiczność skocznymi piosenkami. Burmistrz Zbigniew Kitlas złożył muzykującym artystom gratulacje i podziękowania za udany występ.

Koncert choć długi, na pewno zapisze się w pamięci licznie zgromadzonej publiczności. Jeśli pogoda dopisze, to następny letni koncert, o bardziej rozrywkowym charakterze, już niebawem!