Letni Festiwal Wędrowny „Na gotyckim szlaku” zawita do Kołbacza. Koncert odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 sierpnia 2018 roku. Organizatorem dziewiątej edycji muzycznego święta jest Fundacja Akademia Muzyki Dawnej, a partnerem wydarzenia Gmina Stare Czarnowo.

 
Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie muzyka Antonio Vivaldiego. To wszystko z okazji 340 rocznicy urodzin kompozytora. Koncert inauguracyjny pn. „Sinfonie e Concerti” zabrzmi w zabytkowym kościele pocysterskim w Kołbaczu. Początek o godzinie 19. Wystąpi zespół „Consortium Sedinum”.

- Zabytkowy kościół pocysterski w Kołbaczu jest tym miejscem na gotyckim szlaku muzycznym, gdzie dźwięki brzmią niepowtarzalnie. Cieszymy się kolejny tak wyjątkowy koncert gościć będziemy na terenie naszej gminy - mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ponadto na melomanów czekają dodatkowe atrakcje. Będzie można bowiem zwiedzić z przewodnikiem zespół zabytków poklasztornych uznanych rozporządzeniem Prezydenta RP za Pomnik Historii.

Wstęp na kulturalne wydarzenie, które odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu jest bezpłatny.