Mnóstwo emocji przyniosła ostatnia kolejna rozgrywek A klasy. Lider, Iskra Banie, przegrała po bardzo zaciętym boju z Łabędziem. Pewne zwycięstwo odnieśli natomiast piłkarze Grota Gardno i to oni objęli fotel lidera rozgrywek.

To było niesamowite spotkanie, Iskra Banie jechała do Widuchowej po pewne zwycięstwo. Tymczasem lider przeżył na boisku Łabędzia prawdziwy koszmar. Gospodarze w pierwszej odsłonie pojedynku zdominowali team Iskry, grali szybciej i składniej. W 22 minucie pojedynku padła bramka, świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Andrzej Łęczewski. Łabędź objął prowadzenie.
W drugie połowie sytuacja na boisku nieco się zmieniła. Lider atakował, lider stwarzał sobie bramkowe sytuacje. Tyle, że był wyjątkowo nieskuteczny. Goście wywalczyli rzut karny, ale nie potrafili strzelić wyrównującej bramki nawet z jedenastki. Po ostatnim gwizdku sędziego było już jasne: Iskra przegrała swój pierwszy mecz w sezonie!
Swoją szansę na objęcie fotela lidera rozgrywek nie zmarnował Grot Gardno. Musiał swój pojedynek przed własną publicznością wygrać i uczynił to w pięknym stylu. Po bramkach Rafała Polaka, Radosława Młynarczaka i Michała Borsuka Grot pokonał 3:0 outsidera ligi, Czarnych Czarnówko.