Najpiękniejszy ogród w gminie Stare Czarnowo znajduje się w Żelewie i należy do Pani Izabeli Lewandowskiej. Dowiedzieliśmy się o tym w sobotę, 1 września 2018 roku w trakcie Święta Plonów w Kołbaczu. Wówczas poznaliśmy laureatów trzeciej edycji konkursu „Cała gmina w kwiatach”.


Konkurs obejmował teren gminy Stare Czarnowo, a jego organizatorem była wójt Marzena Grzywińska. Przedsięwzięcie miało wyłonić najciekawsze rozwiązania w zakresie aranżacji najbliższego otoczenia domowego (ogrodów, balkonów, tarasów, skwerów, parapetów zewnętrznych na elewacjach budynków itp.) z wykorzystaniem naturalnej, żywej zieleni, kwiatów i innych elementów dekoracyjnych. Plebiscyt trwał od 1 czerwca do 31 lipca br. Przez cały ten okres uczestnicy musieli dbać i pielęgnować zgłoszoną przez siebie nieruchomość.

- To już trzecia edycja konkursu. Zgłoszone ogrody, skwery i balkony były niezwykłe, zarówno od strony aranżacji, jak i przede wszystkim od strony estetycznej, przez co wybór najpiękniejszego z nich dla członków konkursowej komisji ponownie nie był łatwy - powiedziała przewodnicząca jury Alina Przybysz.

Komisja konkursowa przy ocenie kierowała się ogólnym wrażeniem estetycznym, pomysłowością i oryginalnością. Ważne było również harmonijne wkomponowanie zieleni w otoczenie, dobór roślin, kompozycje kolorystyczne oraz elementy małej architektury (donice kwiatowe, ławki, pergole, huśtawki ogrodowe itp.).

Laureaci konkursu „Cała gmina w kwiatach 2018”:

  • Izabela Lewandowska z Żelewa,
  • Teresa Gnutek ze Starego Czarnowa oraz Edwin Cembik z Binowa,
  • Jadwiga Zawada z Żelewa oraz Stanisława Bieńko ze Starego Czarnowa.