Wysokie temperatury nie odpuszczają. Jak informuje IMGW upały potrwają na terenie Pomorza Zachodniego do soboty 28 lipca br. Temperatura w dzień ma sięgać 32ºC. Przed nami także ciepłe noce, w trakcie których temperatura oscylować będzie w okolicach 20ºC.


Fala upałów przed którą ostrzegają meteorolodzy, to także ogromne zagrożenie wystąpieniem częstych pożarów pól, łąk oraz lasów. Przed ewentualnym zagrożeniem pożarowym ostrzega także Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie.

Jak informują leśnicy, tylko w lipcu na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 42 pożary lasu i 23 pożary bezpośrednio im zagrażające. Natomiast od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano blisko 250 pożarów. Aktualnie obszary leśne obserwowane są przez system 55 punktów obserwacyjnych, wspieranych przez patrole lotnicze oraz naziemne. 

- Na uwagę zasługuje także fakt, że otrzymujemy informacje o pożarze od osób będących w lesie. Widzą, reagują i dzwonią do nas za co serdecznie dziękujemy - mówią leśnicy. - Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas wypoczynku w lesie, a w przypadku zauważenia pożaru prosimy o zgłaszanie telefoniczne pod numerem alarmowym: 998 i 112 - informuje RDLP w Szczecinie.